Pierwsze testy – deska z silnikiem spalinowym mako slingshot

Początki

Gdy tylko deska spalinowa z angielskim rodowodem pojawiła się na rynku, śledziliśmy temat z dużym zaciekawieniem. Pływaliśmy już na różnych motodeskach zarówno z silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym. Jedne konstrukcje są lepsze od innych, ale dziś nie o tym. Dzisiaj opowiem trochę o naszych oczekiwaniach i tym, czym faktycznie okazała się deska Mako.

Przedsprzedaż deski z silnikiem spalinowym Mako

Recenzje, jakie były dostępne jeszcze przed oficjalnym wypuszczeniem deski do sprzedaży, przedstawiały ją w niezłym świetle. Jednak na bazie wcześniejszych doświadczeń z innymi producentami, którzy oferowali produkty z przedsprzedaży, podchodziliśmy do tematu z pewną rezerwą. Koniec końców, po wymianie kilku maili i zakupie na stronie producenta czekaliśmy na przesyłkę z Anglii. Był wtedy wrzesień 2018, jak wiadomo w naszym kraju o tej porze roku może już nie być dużo okazji do pływania. Nie mniej jednak optymizm nas nie opuszczał i jesień jak na zamówienie okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa. Najbliższy łikend po dostawie byliśmy już nad wodą.
Łikend testowy z deską Mako

Z deska na pierwszych testach

deska-surfingowa-spalinowa-mako-plywanie

Z perspektywy osoby mającej kilka lat doświadczenia z jetboardingiem można by pewnie napisać niejedno zdanie o przyspieszeniu, zwrotności, zachowaniu na wodzie itp. Jednak to, co po kilku minutach na wodzie z deską Slingshot nasuwa się jako pierwsze, to łatwość pływania. Wiem, że to duże uproszczenie i mało techniczne podejście. Jednak kazdy kto pływał na motodesce Mako po raz pierwszy miał podobne odczucia. Wśród testujących deskę byli mniej i bardziej zaawansowani, starsi i młodsi obu płci. Każdy był pod ogromnym wrażeniem.

Krótkie podsumowanie motosurfingu z Slingshot

mako-motodeska-jetboard-surfing-spalinowa-skok

To było to, tak po prostu. Tak jak z samochodem, do którego wsiadasz, wciskasz gaz i wiesz, że pasuje do Ciebie idealnie. Slingshot po dwóch dniach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Wiedzieliśmy, że jest to produkt, który plasuje się w ścisłej światowej czołówce desek z napędem spalinowym. Dodatkowo pod pewnymi względami wyprzedza resztę o całą długość deski 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *